Září 2013

22.9.

22. září 2013 v 21:25 | Piggy
Omlouvám se znovu za delší neaktivitu. Krom toho, že času jsem měla poslední dny poskrovnu, s jídlem to taky nebylo nikterak valné... Taková menší krize. Ale už je to (snad) zase v pořádku a pokračuji. Aktuální váha 75,6 kg.
V pátek odlétám na 10 dní do USA. Jsem neuvěřitelným způsobem natěšená, přesto mám trošku obavy ze stravovacího režimu, jež tam budeme praktikovat.
Ani dnešek nebyl zrovna super, ale přesto to sem dám...

Snídaně: musli s rýžovým mlékem
Svačina: jablko
Oběd: kuřecí řízek s bramborovou kaší :/
Svačina: smoothie meloun+kiwi+pomeranč
Večeře: celozrnný rohlík s kuřecí šunkou
Pohyb: u koní, běh 9,2 km

18.9.

18. září 2013 v 21:33 | Piggy
Dnes žádný jídelníček. Stydím se za něj, ale hlavně za sebe!
Už od rána je to den na houby. Ráno kontrola na chirurgii - nic moc. Odtud rovnou do školy, kde jsem se celý den cítila jako praštěná palicí po hlavě. Odpadla nám dvouhodinovka němčiny, což kamarádka vyhodnotila jako ideální příležitost k výpravě do jedné půjčovny šatů...
Maturiťák, maturiťák... Všichni už z toho šílí, přitom máme ještě víc než 2 měsíce.
Nakonec jsme tedy vyrazily ve třech. Já tedy trochu pod nátlakem, neboť se mi ta činnost sama o sobě, navíc s takovýmto předstihem, tak trochu příčí. Líbily se mi tam jedny šaty v lososové barvě, vážně hezké. Přeci jen jsem se překonala a šla s nimi do kabinky. A co? Ano, samozřejmě jsem je nezapla. Opravdu vzpruha pro mě sebevědomí. Zvláště pohled na kamarádky, které v šatech vypadaly přímo božsky, mě naprosto dodělal. Závidím, je to tak.
Po škole se vydávám ke koním, kde jsem měla v plánu lonžovat, aby se kluci trochu hýbali. Liják. Nakonec jsem se tedy rozhodla nechat jim volno a vzít je s předstihem domů do sucha. Neuvěřitelně jsem zmokla (v promokavé bundičce bez kapuce) a chytla mě zimnice...
Celý den jsem jedla podle svých aktuálních zvyků, takže spokojenost... Dokud nepřišel večer a z nějakého důvodu se ve mně opět probudila ona zlomyslná dravá šelma, která touží jen a jen po žrádle. Ovládla plně mé vědomí a už to bylo.
Nechápu, jak je to možné. Proč? Proč si jeden den na jídlo téměř ani nevzpomenu a druhý se nedovedu ovládnout a tláskám do sebe i jídlo, co už se do mě téměř nevejde?
Omlouvám se, za dnešní zmatený a slohově dosi ubohý článek, ale je mi vážně na nic a už myslím jen na to, až budu ležet v posteli. Dobrou noc.

15.9.

15. září 2013 v 21:10 | Piggy
Snídaně: musli s rýžovým mlékem
Svačina: lázeňská oplatka
Oběd: kuřecí nugety s hranolkami
Svačina: fuj fuj
Večeře: paprika
Pohyb: celý den chůze, běh 75 min / 13,2 km (detail)

Co k tomu říct...
Za dnešní jídlo bych se nejraději uškrtila. Byli jsme s rodiči v Litoměřicích na zahrádkářské výstavě, což s sebou přináší miliardy stánků, z nichž na vás hučí ochutnat tohleto a támhleto. A jelikož už celá rodina povídá o tom, jak to s tím hubnutím přeháním, musela jsem s nimi "držet krok" a taky se pořádně nadlábnout. Rozhodla jsem se, že na to výjimečně nebudu myslet. Doma však stejně přišly výčitky svědomí.
Na druhou stranu je tady dnešní běh, s nímž jsem více než spokojená. :) Běžela jsem v naprostém lijáku a už i ve tmě, ale o to lepší to bylo. Nebýt té tmy, díky které už se po mně sháněli rodiče, běžela bych nejspíš dál. Krom vzdálenosti jsem spokojena i s dnešní rychlostí (10 km za 54 min je asi můj rekord).
Mimochodem, 76 kg pokořeno!
No a teď musím dělat něco do školy. Myslím, že bych raději zaběhla maraton.


Jídelníček 13.9.

14. září 2013 v 9:19 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: jablečná přesnídávka, rýžový chlebíček
Svačina: banán, 2 suchary
Oběd: tvarohový závin
Svačina: nic
Večeře: celozrnná keiserka s Gervais a kuřecí šunkou, kus melounu
Pohyb: u koní

Včerejšek hodnotím tak rozporuplně. Vůbec se mi nelíbí ten sladký "oběd", který však byl takovou z nouze ctností, protože ve škole byla k obědu svíčková (už z toho slova se mi zvedá žaludek), já byla hladová a pospíchala ke koním. Tudíž jsem zaběhla do bufetu, kde už bohužel nic nesladkého ani nebylo. Večeře byla na moje poměry dost velká a za ten celý den jsem snědla až moc pečiva. :/
A s tou váhou se už fakt picnu. Každý den mi váha ukazuje 76,1 nebo 76,2. Mám pocit, že se mi vysmívá. Tohle kilo je nějaké zakleté, jde dolů extrémně pomalu.


Jídelníček 12.9.

12. září 2013 v 19:27 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: ovesná kaše s čokoládou a banánem
Svačina: strouhaná mrkev a jablko s dýňovými semínky a skořicí
Oběd: lasagne se špenátem
Svačina: nic
Večeře: těstoviny s kukuřicí a tuňákem
Pohyb: 10 min posilování na břicho a zadek

Jde to, jde to.
Co mě ale doopravdy štve, je to, že bych ráda nějak normálně posilovala, ale prostě to nejde. Klíční kost pořád bolí a ruku pořádně nezvednu, nesmím v ní nic nosit a už vůbec se o ní neopřu. Už je to dva a půl měsíce od zlomení. :/
A krom fyzických omezení mě to deptá i z estetického hlediska. Jeden doktor říkal, že s tou boulí budu už do konce života, druhý tvrdí, že by do tří let měla téměř zmizet. Uvidíme.
Exkluzivně jsem pro vás pro představu vyfotila svůj výstřih. Fotka je nekvalitní a špatně osvětlená, ale boule tam viditelná je. Koho z vás by neštvala, že? :/
Vše při starém.

11. září 2013 v 22:36 | Piggy |  Jak to zvládám...
Zdravím děvčata,
omlouvám se za svou třídenní neaktivitu. Měla jsem teď několik důležitých věcí na zařizování a trochu jsem postrádala čas se věnovat blogu.
Co se týče mého hubnutí, nic nového pod sluncem. Jím stále podobně, běhám... Úbytky jsou pomalé, nicméně už alespoň zase zaznamenatelné. Od odškrtnutí 76 kg mě dnes dělila "pouhá" 2 deka. Jenže ráno to může být zas o kilo jinak, znáte to... Po dnešním důkladném zkoumání v zrcadle jsem zjistila, že už na sobě přeci jen nějaké změny pozoruji. A za tu nejzřetelnější považuji asi zmenšení prsou. Máte s tím zkušenosti?
Dnešní jídelníček:
  • Snídaně: bílý jogurt s BeBe mini, banán
  • Svačina: nektarinka, 1/2 jablka, káva s mlékem
  • Oběd: kuřecí stehno s bramborem
  • Svačina: 1/2 sklenice rýžového mléka, 1/2 jablka, suchar s Gervais
  • Večeře: rybí filé s bramborovou kaší, kousek okurky
  • Pohyb: běh 46 min / 7,8 km (detail)
Ačkoli oběd ani večeře tak extra dietní nejsou, porce byly opravdu malé, a proto jsem s dneškem spokojená. Běhat jsem dnes byla vyjímečně s kamarádem. Na konci jsme si neodpustili menší závod, který je v grafu nádherně vidět. :D
Škola se pomalu rozjíždí a já si začínám uvědomovat důležitost a odlišnost maturitního ročníku.
Také jsem vám slíbila fotku dortu, který jsem patlala pro kamarádky přítele. Tak tady je. ;) Ve skutečnosti vypadal o něco lépe...
Od zítřka zase jídelníčky se vším všudy. :) Držte mi palce, aby váha co nejdřív ukázala těch 76.


Jídelníček 8.9.

8. září 2013 v 21:54 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: musli s rýžovým mlékem
Svačina: užírání, užírání...
Oběd: kuřecí čína s brambory
Svačina: užírání, užírání...
Večeře: pár kousků ananasu
Pohyb: běh 55 min / 8,8 km (detail)

Za dnešek bych nejraději skočila z mostu. Dostala jsem "zakázku" od kamarádky na dort na narozky jejího přítele, tudíž jsem celý den strávila pečením, zdobením. S výsledkem jsem sice spokojena já i kamarádka (zítra kdyžtak hodím fotku hotového díla), ale je to činnost, která s sebou přináší spoustu zla. Tohle je potřeba olíznout, tamhleto vyškrábat a co se dělá s odkrojky? Šup s nimi do pusy. Až vám je z toho zle. Většinu dne jsem strávila s marcipánem, na který jsem ulítlá. Tu a tam si zobnete odkrojek a za chvíli se cítíte jak koule. A když si při užírání vzpomenu, z čeho že jsem ho to ráno vytvářela, je doopravdy nejvyšší čas tlouct hlavou o pult.
Nicméně jsem ráda alespoň za dnešní běh. Sportband mi ho spočítal na 704 kcal, což není vůbec zlé. Měla jsem dnes v plánu už nějakou desítku, ale nedovolila mi to nemocná ruka, kterou jsem si poslední 2 kiláky musela držet tou druhou. I tak ale fajn pocit, bohužel zastíněn dnešním žraním.


Jídelníček 6.9.

6. září 2013 v 22:07 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: bílý jogurt s BeBe mini, lžičkou medu a 1/2 banánu
Svačina: jablko, suchar
Oběd: panini s mozzarelou a pestem
Svačina: jablko, 1 čokopiškot (!)
Večeře: celozrnná houska s Gervais, 3 plátky kuřecí šunky, 1/2 papriky
Pohyb: jen chůze, dlouhá procházka
- cca 1130 kcal

Celkem docela spokojenost. Váha pořád stagnuje, což je ale nejspíš dnes propuklými měsíčními problémy. Doufám.

Jídelníček 5.9.

5. září 2013 v 21:01 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: čokoládový croissant, troška bílého jogurtu s cereáliemi
Svačina: ananas, rýžový plátek
Oběd: celozrnná houska a suchar s gervais, 3 plátky kuřecí šunky, půl papriky
Svačina: ice coffee, čokoládička Merci
Večeře: směs hrášku a kukuřice
Pohyb: chození, chystám se na malé posilování
- celkem cca 1 159 kcal (spočítala jsem si to výjimečně ze zvědavosti)

Musím si slíbit, že to zítra bude úplně bez sladkého. A croissanty nadobro vyškrtávám ze svého jídelníčku. Nebýt toho a té čokolády, jsem celkem spokojená. Bohužel jsem dneska nestihla jít běhat a nejspíš se mi to nepodaří ani zítra.
Taky se mi teď nějak zastavilo ubývání na váze, což mě docela deprimuje. Každý den už celkem dlouhou dobu mi váha ukazuje 2 deka nad nebo pod 77 kg. Je tomu dnes přesně měsíc od založení blogu a za tu dobu jsou dole teprve 3 kg, což ve skutečnosti takový úspěch není. Když člověk vidí výsledky, jde všechno mnohem lépe...


Jídelníček 4.9.

4. září 2013 v 20:58 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: cottage s nakrájenou broskví a lžičkou třtinového cukru, proužek 74% čokolády
Svačina: banán
Oběd: kuskus s kuřecím masem, paprikou, kukuřicí a bazalkou
Svačina: meloun - asi 300 g
Večeře: grilovaná makrela, krajíc chleba s pomazánkovým máslem
Pohyb: taneční podložka - 45 min., běh - 44 min / 7 km (detail)

Kdyby byl každý den takový, nejspíš by šla kilečka dolů jako nic. Jsem spokojená. Výhrady mám samozřejmě k večeři, kdy se chleba s pomazánkovým máslem absolutně nehodí, ale byla jsem po dnešním běhu celkem vyhladovělá a ani ryba mě nezasytila. Ač je to pořád jen 7 km, cítím, že se do toho zase začínám pomalu dostávat, což mi dělá radost. Už jsem téměř zapomněla na ten nepopsatelný pocit totálně propoceného trička... <3

vyfocený dnešní obídek (obrovská ňamka)

Jídelníček 3.9.

3. září 2013 v 20:11 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: musli s bílým jogurtem
Svačina: banán, čokoládička Merci
Oběd: gulášová polévka, 1/2 macesu s Gervais
Svačina: želatina s mandarinami
Večeře: směs hrášek+kukuřice+tuňák
Pohyb: běh 32 min / 5,1 km (detail) , posilování na zadek

Není to tak špatné. Gulášová polévka určitě není symbolem dietního stravování, ale nevyhla jsem se jí. Myslím si ale, že když je brána jako plnohodnotné jídlo a ne jako "jenom" polévka, až tolik to neuškodí. Vyčítám si spíš tu čokoládku no. :/
Podařilo se mi zprovoznit svůj čip Nike+! S dnešním během jsem poměrně spokojená s přihlédnutím k tomu, že je to třetí poúrazové vyběhnutí a tudíž se spíše zahřívám. Cítila jsem se dnes báječně, protože jsem věděla, že bych uběhla mnohem větší vzdálenost, kdybych chtěla. Ještě to ale nemůžu pokoušet. Kliknete-li na odkaz detail, otevře se vámpodrobnější a grafické znázornění dnešního běhu. Teď už sem budu házet odkaz po každém běhu, abyste mi alespoň věřily. Doufám, že se brzy dostanu trochu do formy, letos mám v plánu PŮLMARATON, na který se musím přihlásit už do konce září.

Co mi řekla slečna výživářka?

3. září 2013 v 13:46 | Piggy
Jak jsem již psala, minulý týden jsem byla na konzultaci u výživové poradkyně a slibovala jsem zveřejnění článku o tom, co zajímavého jsem si odnesla. Tak tady je.

Jak to tedy probíhalo?
Po milém přivítání, úvodním projevu a vyplněním podrobného dotazníku jsme začaly celkovou analýzou těla, kterou zajišťoval spieciální přístroj. To, že mám nadváhu, mě nikterak nepřekvapilo. Množství svalové hmoty mám prý naprosto v pořádku, ale zajímavé je její rozložení. Dalo se předpokládat, že bude znatelný rozdíl mezi levou (zdravou) rukou a pravou, která už 2 měsíce kvůli té klíční kosti nic nedělá, ale půlkilový rozdíl mě zarazil. To samé u nohou. Asi před rokem jsem si (opět pádem z koně) přivodila natržený vaz v kyčli, který i teď občas pozlobí. Zde byl rozdíl rozložení svalů ještě větší. Procento tuku ani svaloviny si bohužel nepamatuji. Čemu se divila i samotná paní poradkyně je enormně nízký obsah vody v těle - něco málo přes 40%. Ano, můj pitný režim není ideální...
Výsledky jsme prokonzultovaly a bylo provedeno pár dalších výpočtů. Mám zpomalený metabolismus (což je nejspíše vinou zranění) a metabolický věk mi vyšel na 30 let. To mě vyděsilo nejvíce.
Následovala rozmluva o stravovacích návycích a pitném režimu. Zde je to nejdůležitější nebo nějakým způsobem zajímavé, co mi bylo řečeno.
Pít, pít, pít . Nic, co bych nevěděla. Jen je pro mě z nějakého důvodu těžké si to hlídat. A kolik toho za den vypít? 0,4 l(vody!) na 10 kg hmotnosti. Pro mě je to něco přes 3 lity denně. Zkusím se k tomu dopracovat. 2/3 z toho by mělo být vypito v dopoledních hodinách.
Nepodceňovat spánek! 6 až 8 hodin denně. Všichni to známe, ale kdo to striktně dodržuje? Já mám bohužel se spánkem poslední dobou decela problémy.
Snídaně! Bez té si nedovedu život představit. Co mě možná i překvapilo je to, že by měla následovat do 40 minut po probuzení. Měla jsem v hlavě, že k snídani se může téměř vše, což mi bylo částečně vymluveno. Chceme-li si dopřát nějakou kalorickou bombu, je lepší s ní počkat do dopolední svačiny, než se tláskat na lačný žaludek.
Ovoce spíše dopoledne. Ideální je si dopoledne dopřát 2 ovocné svačinky. Další novinkou pro mě bylo upozornění, že není vhodné ovocem zajídat jiná jídla. Poté vám v žaludku ovocné šťávy kvasí, což není ideální.
Na svačinu odpoledne je ideální zelenina. Tu je možno si dát i po večeři, je-li velký rozestup mezi dobou večeře a hodinou, kdy se ukládáte ke spánku. Chodit spát hladový je špatné!
Mám problém s vyprazdňováním. Nikdy jsem tomu takovou pozornost nevěnovala, ale na velkou chodím průměrně jednou za 3 dny. To není moc. Paní poradkyně za jeden z důvodů považovala nadměrnou konzumaci mléka. Teď už je to nějakou dobu jiné, ale dříve jsem ho přijímala v kvantech. Doporučila mi ho na nějaký čas vysadit a nahradit bílými jogurty či mlékem rostlinného původu.

Doufám, že i vám alespoň něco málo mé povídání přineslo. Určitě nelituji peněz a pokusím se radami řídit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.

Nástup do školy tak trochu jinak.

2. září 2013 v 21:43 | Piggy |  Jak to zvládám...
První školní den je den, který v každém z nás, školou povinných, vyvolává rozporuplné emoce, většinou negativního charakteru. Rozloučit se s prázdninami jsme se rozhodli klasicky v jedné příjemné hospůdce v centru. Vzhledem k tomu, že už nějakou dobu platí nepsané pravidlo, že organizováním podobných akcí jsem povinna já, ujala jsem se toho s vervou a svolala opravdu téměř celou třídu. Bylo to moc moc fajn.
Zůstala jsem samozřejmě mezi posledními, kteří hospodu opouštěli po zavíračce a uvolněná nálada nás nakopla k uskutečnění plánu, se kterým už si nějaký ten pátek pohráváme... Jet non-stop do rána a jít rovnou do školy.
Stalo se.
Dostatečně praštění na tuto akci jsme se nakonec ukázali jen já s dvěma kamarády. Známé firmy. Musím říct, že jsem si dlouho neužila nic tolik jako předešlou noc. Odebrali jsme se na Petřín, kde jsme se v přítomnosti nějakého toho destilátu zhruba do sedmé hodiny ranní bavili povídáním, blbostmi na hřišti, očasným procházením. Není nic hezčího než pozorovat z Petřína vycházející slunce a ve čtyři hodiny ráno se jít projít po Karlově mostě...
Sranda začala, když jsme ráno málem nestihli přijít do školy včas. V metru potkáváme známě tváře, ještě upravenější a vyvoněnější než obvykle. Už na první pohled mezi ně úplně nezapadáme.A tak jsme šli první školní den do lavic s ohromnou kocovinou. Bylo to víc než boží.
Ve zkratce další novinky... Po návratu domů jsem se vážila. Konečně pod 77 kg. :) Také mám už pár dní obarvené vlasy. Většina lidí by mě nejraději ukamenovala, jak se někdo s přírodní čistou blond může barvit. Já jsem se změnou spokojená. Nyní mám tmavě medovou hnědou.
Mějte se krásně a přežijte nástup do školního procesu ve zdraví. Teď už mažu do poslete pokračovat v dospávání předešlé noci.Jídelníček 2.9.

2. září 2013 v 21:17 | Piggy
Snídaně: kuřecí McMuffin, káva v mekáči
Svačina: nic
Oběd: ovocný salát - jablko, broskev, kiwi
Svačina: proužek 74% čokolády, maces s gervais
Večeře: 2 knackebroty s kuřecí šunkou, paprika
+ po večeři mistička želatiny s mandarinkami

Pofiderní jídelníček... ale co jiného by se dalo čekat v takto pofiderní den. Kocovina udělala své a dopoledne se mi jen při pomyšlení na jídlo chtělo zvracet. Nicméně jsme uznali za vhodné do sebe přeci jen dostat i něco, co není v tekutém stavu. Odpoledne na mě přišel naopak docela silný hlad, který jsem vyřešila docela dobře. Až na tu želatinu večer...
Téměř celý den jsem s přestávkami prospala.

Jídelníček 31.8.

1. září 2013 v 9:47 | Piggy |  Co jím...
Snídaně: celozrnná houska s gervais, 2 plátky kuřecí šunky
Svačina: jablko, točená zmrzlina
Oběd: kuřecí stehno s bramborem
Svačina: nic
Večeře: celozrnná houska s pomazánkovým máslem, kousek papriky
+ po večeři 2 polomáčené sušenky, brambůrky (ne úplně málo)
Pohyb: chození a běhání po lese

Ne ne a NE! Takhle to prostě dopadne, když jsem na den u babičky. Člověk si po večeři řekne, že to ještě jakž takž ušlo (myšleno hodně s rezervou - jde o to, že normálně je to ještě horší), jenže najednou se na stole objeví 2 mísy brambůrků a sušenky. Stačí natáhnout ruku... A ty brambůrky TOLIK voní! Dobře, jedna hrst mě nezabije... A najednou nejde přestat.
A je to. Přežrala jsem se. A teď se stydím. Nesnášim se.
Nemám, co k tomu víc říct, prostě jen se poučím z chyby a budu se o to více hlídat.