Co mi řekla slečna výživářka?

3. září 2013 v 13:46 | Piggy
Jak jsem již psala, minulý týden jsem byla na konzultaci u výživové poradkyně a slibovala jsem zveřejnění článku o tom, co zajímavého jsem si odnesla. Tak tady je.

Jak to tedy probíhalo?
Po milém přivítání, úvodním projevu a vyplněním podrobného dotazníku jsme začaly celkovou analýzou těla, kterou zajišťoval spieciální přístroj. To, že mám nadváhu, mě nikterak nepřekvapilo. Množství svalové hmoty mám prý naprosto v pořádku, ale zajímavé je její rozložení. Dalo se předpokládat, že bude znatelný rozdíl mezi levou (zdravou) rukou a pravou, která už 2 měsíce kvůli té klíční kosti nic nedělá, ale půlkilový rozdíl mě zarazil. To samé u nohou. Asi před rokem jsem si (opět pádem z koně) přivodila natržený vaz v kyčli, který i teď občas pozlobí. Zde byl rozdíl rozložení svalů ještě větší. Procento tuku ani svaloviny si bohužel nepamatuji. Čemu se divila i samotná paní poradkyně je enormně nízký obsah vody v těle - něco málo přes 40%. Ano, můj pitný režim není ideální...
Výsledky jsme prokonzultovaly a bylo provedeno pár dalších výpočtů. Mám zpomalený metabolismus (což je nejspíše vinou zranění) a metabolický věk mi vyšel na 30 let. To mě vyděsilo nejvíce.
Následovala rozmluva o stravovacích návycích a pitném režimu. Zde je to nejdůležitější nebo nějakým způsobem zajímavé, co mi bylo řečeno.
Pít, pít, pít . Nic, co bych nevěděla. Jen je pro mě z nějakého důvodu těžké si to hlídat. A kolik toho za den vypít? 0,4 l(vody!) na 10 kg hmotnosti. Pro mě je to něco přes 3 lity denně. Zkusím se k tomu dopracovat. 2/3 z toho by mělo být vypito v dopoledních hodinách.
Nepodceňovat spánek! 6 až 8 hodin denně. Všichni to známe, ale kdo to striktně dodržuje? Já mám bohužel se spánkem poslední dobou decela problémy.
Snídaně! Bez té si nedovedu život představit. Co mě možná i překvapilo je to, že by měla následovat do 40 minut po probuzení. Měla jsem v hlavě, že k snídani se může téměř vše, což mi bylo částečně vymluveno. Chceme-li si dopřát nějakou kalorickou bombu, je lepší s ní počkat do dopolední svačiny, než se tláskat na lačný žaludek.
Ovoce spíše dopoledne. Ideální je si dopoledne dopřát 2 ovocné svačinky. Další novinkou pro mě bylo upozornění, že není vhodné ovocem zajídat jiná jídla. Poté vám v žaludku ovocné šťávy kvasí, což není ideální.
Na svačinu odpoledne je ideální zelenina. Tu je možno si dát i po večeři, je-li velký rozestup mezi dobou večeře a hodinou, kdy se ukládáte ke spánku. Chodit spát hladový je špatné!
Mám problém s vyprazdňováním. Nikdy jsem tomu takovou pozornost nevěnovala, ale na velkou chodím průměrně jednou za 3 dny. To není moc. Paní poradkyně za jeden z důvodů považovala nadměrnou konzumaci mléka. Teď už je to nějakou dobu jiné, ale dříve jsem ho přijímala v kvantech. Doporučila mi ho na nějaký čas vysadit a nahradit bílými jogurty či mlékem rostlinného původu.

Doufám, že i vám alespoň něco málo mé povídání přineslo. Určitě nelituji peněz a pokusím se radami řídit podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eve* Eve* | E-mail | Web | 3. září 2013 v 16:41 | Reagovat

Metabolický věk na 30? Jéje. Ale zase máš dobré svalstvo. Takovou analýzu bych taky brala. :)

2 Ellen Ellen | Web | 3. září 2013 v 20:31 | Reagovat

Moc zajímavé.
Přemýšlím, že bych si také někam došla, ale nevím. Mám strach, aby mě nevinadala za to, že PPP už bylo v mém životě. Nevím, jsem taková nejistá.
Tak držím palce, aťse daří!
PS: já želé také miluju

3 Ema Ema | Web | 3. září 2013 v 22:07 | Reagovat

Zajímavé výsledky, za svalovou hmotu buď ráda :) S pitím mlékem má pravdu, já ho už vyřadila úplně, člověk ho nepotřebuje vůbec.
Metabolický věk mě docela zarazil, co všchno má na něj vliv nebo spíš podle čeho se určuje? Na takové rozebrání bych jít nemohla zřejmě..ale chtěla bych to vědět, no. Ale říkat, že jím drobně a že cvičím k tomu, chci hubnout... Ptala se na tohle všechno? Já bych to ráda věděla, ale bojím se  nějakého extra vyptávání. Zjistit svaly, to by mě zajímalo. Cvičím hodně, cítím se silná, ale tučná taky (možná to přeháním..)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama