Znovu... a lépe!

8. března 2014 v 20:17 | Piggy
Zdravíčko!
Po pěti měsících od zveřejnění posledního článku se paní Tlustoprdová opět příhlásila na blog.cz a píše článek...
Co ji k tomu dovedlo?
Její aktuální psychický stav je neuspokojivý na všech frontách. Nic se jí poslední dobou nedaří, ztrácí chuť ke dříve milovaným aktivitám, je sužována stresy z nebezpečně se přibližující maturity, zatímco pro její zdárně vykonání ještě nehnula ani brvou. Dále je stále unavená, nesnesitelná pro okolí, stále negativní hluboce nespokojená sama se sebou.
Paní Tlustoprdová má jednu obrovskou závislost, která ji nejvíce spoutává právě v podobných situacích. Ano, samozřejmě je řeč o jídle. O tom démonovi, který má sklon se tvářit, že vyřeší všechny problémy světa. O tom démonovi, který paní Tlustoprdové ani nedá šanci se bránit a pohybuje v hypnóze jejím rosolovitým tělem od lednice ke špajzu, od špajzu do poličky a od poličky k lednici. O tom démonovi, kvůli kterému pak upadá do ještě větších stavů úzkosti a deprivace, které řeší dalším a dalším jídlem.
Fráze "tak začnu od zítřka" nefunguje. Nikdy a v ničem, v hubnutí zvlášťe ne. Vždy se najde důvod, proč se to zrovna dneska ještě nehodí a proč zítra to bude jiné.
A jelikož jsem si vědoma toho, že stresy budou s přibližujícím se termínem zkoušky dospělosti exponenciálně růst, každé "od zítřka" bude ještě méně a méně pravděpodobné. Proto moje dnešní "od zítřka" bude závazné a k tomu mi má pomoci tento blog.
Jeho cílem by mělo být opětovné vyvolání onoho pocitu, který jsem zažívala v létě. Nadšení, chuť, radost z každého dílčího úspěchu a další emoce, díky nimž se paní Tlustoprdová cítila šťastná ač nikdy nedosáhla svého cíle, který však je dosažitelný.
A jak jsem na tom teď?
Poslední článek zde byl zveřejněn 22. září. To ale neznamenalo faktický konec mých snah. Ani nevím, proč jsem se na blog vykašlala, ač bych se zde mohla chubit úspěchy, neboť se mi koncem října podařilo dostat zhruba na 71 kg. Ale stalo se tak. Myslela jsem zřejmě, že to bez toho zvládnu. Bohužel, dlouho ne... Mé nynější stravovací návyky odpovídající zhruba velkovýkrmně vepřů opět pomalu způsobují způsobují neuspokojivý růst cifer na váze. Aktuální váha se pohybuje zhruba kolem 74,3 kg, což je sice méně než při opouštění blogu (cíl 75 kg zapisuji do menu tedy s dnešním datem), ale stále číslo děsivé.
Nedovedu říct, jak často budu blog aktualizovat, neboť čas je teď u mě nyní opravdu nedostatkovým zbožím. Každopádně se ale budu snažit.
Děkuji za pochopení. Držte mi palce.

if not today, when?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama